Gimnastyka słowiańska – krótko o niej. Co to jest? Co można zyskać?

Tekst
Filozfia wiejskiej gospodyni domowej|Gimnastyka słowiańska|Nowy Blog

Gimnastyka słowiańska

To gimnastyka dla kobiet w każdym wieku niezależnie od kondycji. System, na który składa się 27 ćwiczeń podzielonych na 9 kręgów – praktykowany jest w trzech pozycjach: górnej, średniej i dolnej nazywanych światami. Ćwiczenia wpływają na układ kostny, mięśniowy, krwionośny i limfatyczny oraz hormonalny. Prawidłowo wykonane przywracają naturalną i zdrową postawę. Gimnastyka zwraca szczególną uwagę na prawidłową pracę miednicy. Ruchy są bardzo kobiece i naturalne. To pełen czułości kontakt z kobiecą esencją. System ten jest idealny dla kobiet planujących ciążę oraz tych po urodzeniu dziecka ale również wspaniałe dla kobiet wchodzących w okres dojrzałości i nie radzących sobie z menopauzą.

Świat Górny

W sumie 9 ćwiczeń wykonywanych w pozycji stojącej,

wśród nich są ćwiczenia w staniu na jednej nodze przywracające balans.

Świat Średni

To ćwiczenia wykonywane w klęku, są skręty tułowia, rotacje miednicy, unoszenie rąk do góry

w tzw.najpiękniejszej sekwencji „pączek

Świat Dolny

W sumie 9 ćwiczeń wykonywanych w pozycji kolankowo – łokciowej. Ćwiczenia w tym świecie mocno aktywują pracę miednicy, mięśni brzucha i pośladków oraz wyciągają kręgosłup począwszy od odcinka lędźwiowego a skończywszy na szyi.

Co można zyskać?

CIAŁO:

  • W przypadku regularnej praktyki możliwość skorygowania wad postawy a co za tym idzie wyeliminowanie miejscowych bóli mięśni, stawów, układu nerwowego,
  • Poprawienie kondycji fizycznej
  • Silniejsza miednica, biodra i kręgosłup. Przywrócenie elastyczności ciała, szansa na skorygowanie niektórych wad kręgosłupa, rozciągnięcie kręgosłupa.
  • Zdrowa, ładna sylwetka. w zgodzie ze swoją kobiecą naturą – gracja w ruchu i postawie.
  • Prawidłowo wykonywane , regularne ćwiczenia wspomagają uzdrowienie kobiety w wielu aspektach

EMOCJE:
Dzięki praktyce uczymy się mapować swoje ciało i umiejscawiać emocje w różnych obszarach (mięśniach, stawach, organach wew.). Ćwiczenia uwalniają emocje rozluźniając ciało ucząc nas świadomego kontaktu z nimi.

2. Relaksacja.

3. Wiele pozycji pozwala na radzenie sobie z nieuświadomionym gniewem, strachem, poczuciem winy itp

DUCH

W zdrowym ciele – zdrowy duch. Gimnastyka i troskliwe zajmowanie się ciałem uruchamia wiele procesów, dzięki którym przepływa przez nas witalna energia życia a my lepiej kontaktujemy się ze sobą samą rozpoznając swe najgłębsze potrzeby i pragnienia pogłębiając kontakt z własną intuicją

INNE PROFITY:

Rozpoczęcie przygody z gimnastyką słowiańską staje się często dla kobiet narzędziem rozwoju, budowania swojej własnej wartości, punktem zwrotnym do zmian w życiu czy odnalezienia nowej pasji a co najmniej życiem w harmonii ze sobą – swym ciałem, swą energetyką oraz intuicją. To mądra, zdrowa i świadoma relacja z najpiękniejszą osobą – ze sobą samą.

Bosonoga Edyta Marja Wyban

Dwernik 19.10.2022r.

Udostępnij artykuł na:

Poprzedni wpis
Gimnastyka słowiańska. Podstawy mojej nauki jako instruktorki.
Następny wpis
Masaże dźwiękiem pośród drzew